Kirjaudu sisään

✓ILMAINEN TOIMITUS & PALAUTUS  ✓TOIMITUS 2-5 PV
Katso tuotteet
Lardini Peak Lapel Houndstooth Blazer Brown/Beige ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Villakankaiset pikkutakit @ Care of Carl (19606311r)

Peak Lapel Houndstooth Blazer Brown/Beige

Kaksinappinen pikkutakki terävillä kauluskäänteillä italialaiselta merkiltä Lardini. Pikkutakki on valmistettu kukonaskelkuvioisesta villan ja silkin sekoitteesta. Takkia koristaa päälleommellut taskut ja merkin ikoninen pinssi kauluksessa.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Lardini
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu kevyesti harjatusta villan ja silkin sekoitteesta.
• Rakenteeton ja vuoriton malli.
• Kolme avointa etutaskua, joista yksi rintatasku.
• Napinlävet hihansuissa.

Istuvuus
• Tyköistuva malli.
Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 189 cm pitkä, painaa 81 kg ja käyttää kokoa 50.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
19606311r
Tuotteen koot

Mitta (cm)48505254
Hihan pituus47474848
Rinnan ympärys104108110116
Vyötärönympärys9498102106
Vaatteen pituus75757677
Olan pituus45464849
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Ehkä olet kuullut pienestä kukkasesta, joka on ommeltu pikkutakin käänteeseen symboloimaan kyseisen merkin rentoa, mutta maailmanluokan tyyliä? Intohimo käsitöihin ja tasapainoiseen tyyliin onkin johdattanut italialaisen perheyritys Lardinin nousemaan tunnetuksi kansainväliseksi vaatemerkiksi. Merkki on tunnettu sen menestyksellisestä lähestymistavasta yhdistää perinteinen käsityö ja innovatiivinen ajattelu uudenlaisiksi tuotantomenetelmiksi, mikä erottaa merkin kilpailijoistaan. Kaikki sai alkunsa vuonna 1978 Anconan kukkuloilla Italiassa, kun perhe Lardini halusi toteuttaa unelmansa Italiassa valmistetuista hämmästyttävän hienoista vaatteista.

62% Villa, 30% Silkki, 6% Nailoni, 2% Ka?mir
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C. Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Avattavat napinlävet
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Italia
Väri: Ruskea
Valmistajan nro: 688AV IMC55507
Valmistajan väri nro: 200VE
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »