Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Prestige Suit Navy ryhmässä Vaatteet / Puvut @ Care of Carl (SA000234)

Prestige Suit Navy

699.80

Yksirivinen, kaksinappinen puku merkiltä Morris Heritage. Mallistossa panostetaan käsityöhön ja materiaalivalintoihin. Tässä puvuss aon käytetty italialaisen kutomon Vitale Barberis Canonicon villakangasta.

space
Puvuntakki:

space
Puvunhousut:

space
Määrä:

  • Tuotetietoa
  • Morris Heritage
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Puvuntakki on vuoriton, mikä tekee siitä rennon ja eläväisen.
• Kolme kannellista etutaskua sekä yksi rintatasku.
• Kaksi istutettua povitaskua.
• Kaksi halkiota.
• Hihansuissa neljä nappia ja napinlävet.
• Housuissa kaksi sivutaskua ja istutetut takataskut napeilla.
• Sisäpuolella pehmeämpää kudosta sisäreiden kohdalla.
• Vetoketjusepalus sekä nappi ja hakanen vyötärökaitaleessa.
• Prässit.

Istuvuus
• Kapea malli.
• Lahkeensuu 35 cm koossa 48, voimakkaasti kapeneva lahje.
• 5 cm levyiset taitokset lahkeensuissa.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

Kaipaatko apua puvun ostamiseen? Lue oppaamme puvun hankintaan Carl Magazinesta.
Tuotenumero
SA000234
Tuotteen koot

Mitta (cm)464850525456
Hihan pituus444545474748
Rinnan ympärys98102106110110114
Vyötärönympärys929498102104104
Vaatteen pituus737475778080
Olan pituus424344454545
Vyötärönympärys8286889298102
Sisälahje788081838384
Reidenympärys606262666870
Polvenympärys444445484849
Lahkeensuu343436383939
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Morris Heritage mallisto tarjoaa taitavasti valmistettuja, tyyliltään ajattomia ja hienoja materiaaleja hyödyntäviä vaatteita. Merkki tekee tämän mallisto myötä yhteistyötä tunnettujen italialaisten kangasvalmistajien kanssa kuten Vitale Barberis Canonico, Lanificio Fratelli Ormezzano ja Fratelli Tallia di Delfino voidakseen tarjota asiakkailleen parhaita mahdollisia materiaaleja. Kaikki tuotteet ovat suunniteltu kestämään aikaa, kuitenkin niin että, tyylitietoinen asiakas löytää mallistosta mitä hän tarvitsee.

100% Villa
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Väri: Sininen
Valmistajan nro: 200223 & 550033
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »