Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
PT01 Gentleman Fit Pleated Cotton Trousers Beige ryhmässä Vaatteet / Housut / Chinot @ Care of Carl (16827011r)

Gentleman Fit Pleated Cotton Trousers Beige

Italialaisen merkin PT01 suorat housut, joissa prässit ja muotolaskokset. Valmistettu joustavasta, hyvin istuvasta puuvillakankaasta. Housuissa on optimaalinen istuvuus ja ne ovat tyylikkäät, mutta myös samalla mukavat jalassa.
Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • PT01
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Muotolaskokset vyötäröllä. 
• Vetoketjusalpaus ja nappi vyötärökaistaleessa.

• Kaksi etutaskua sekä kolikkotasku.
• Kaksi napillista takataskua.

Istuvuus
• Gentleman fit, korkeampi vyötärö kuin mallissa slim fit. 
• Lahkeensuu 37 cm koossa 48, kapeneva lahje.
Normaali mitoitus, suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 81 kg ja käyttää kokoa 48.
Kaipaatko vinkkejä chinojen valintaan? Lue vinkkimme Carl Magazinesta.
Tuotenumero
16827011r
Tuotteen koot

Mitta (cm)464850525456
Vyötärönympärys8486889496102
Sisälahje939595969797
Reidenympärys606064656667
Polvenympärys444648505152
Lahkeensuu353536373840
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Osa meistä on valmis maksamaan mittatilaustyöstä saadakseen hyvin istuvat housut ja toiset valitsevat saman tasoisen valmistuotteen. Pantaloni Torino, paremmin tunnettuna PT01, on housujen spesialisti Torinosta. Heidän tavoitteena on sijoittua maailman parhaiden housuvalmistajien joukkoon. Jokainen housupari on ommeltu hienoimmista italialaisista kankaista upeilla yksityiskohdilla.

Made in Italy alusta loppuun.

98% Puuvilla, 2% Elastaani
30 asteen erittäin varovainen vesipesu.
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Ei kemiallista pesua.
Istuvuus: Kapeneva
Valmistusmaa: Romania
Väri: Beige, Harmaa
Valmistajan nro: CPGL11ZP0PA2 TU18
Valmistajan väri nro: 200
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »