✔ Ilmainen toimitus yli 30€ tilauksille ✔ Maksuton palautus ✔ Toimitusaika 2-5 pv
Suurenna kuva
Mies | Puvut | Boglioli | K Jacket Wool Suit Navy
Mies | Puvut | Boglioli | K Jacket Wool Suit Navy
Mies | Puvut | Boglioli | K Jacket Wool Suit Navy
Mies | Puvut | Boglioli | K Jacket Wool Suit Navy
Mies | Puvut | Boglioli | K Jacket Wool Suit Navy
Mies | Puvut | Boglioli | K Jacket Wool Suit Navy

Muita vaihtoehtoja?

K Jacket Wool Suit Navy

1 250€
Varastossa, 2-5 arkipäivää
46 1 jäljellä 48 2 jäljellä 50 1 jäljellä 52 1 jäljellä 54 1 jäljellä 56 1 jäljellä

Miksi ostaa Care of Carlilta?

Ilmainen toimitus
Ilmainen palautus
Saat enintään 90 € korvausta korjausompeluihin
Meille on tärkeää, että sinä olet asiakkaanamme mahdollisimman tyytyväinen meiltä ostamiesi vaatteiden istuvuuteen. Tarjoamme sen vuoksi sinulle mahdollisuuden tehdä tarvittaessa tähän vaatteeseen korjausompeluja räätälin luona korvausta vastaan. Mer info
4.68/5 1828 Tuotearvostelua
Tuotetietoa
Kapean mallinen puku villakankaasta merkiltä Boglioli. Valmistettu Italiassa. Merkki on erikoistunut rakenteettomiin pikkutakkeihin ja sillä on runsaasti käsityökokemusta.
  • Tuotekuvaus

      • Valmistettu Italiassa villakankaasta.
      • Rakenteenton ja vuoriton, mikä saa pikkutakin laskeutumaan hyvin ja tuntumaan kevyeltä.
      • Kaksi avointa etutaskua ja yksi rintatasku.
      • Kaksi istutettua povitaskua.
      • Neljä nappia ja koristenapinlävet hihansuissa.
      • Housuissa vetoketjuselpaus ja nappi.
      • Kaksi etutaskua.
      • Kaksi napillista takataskua.
      • Prässätyt lahkeet.

      • Kuvan malli on 189 cm pitkä, painaa 76 kg ja käyttää kokoa 48.
      Tuotenumero
      24873611
  • tuotteen koot
      Mitta (cm)46485052
      Hihan pituus4344,544,544,5
      Rinnan ympärys96102105110
      Vyötärön ympärys909598102
      Vaatteen pituus71727475
      Olan pituus43,544,545,547
      Vyötärön ympärys82869094
      Sisälahje93949494
      Reidenympärys61636568
      Polvenympärys43454647,5
      Lahkeensuu3636,53738
      Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
    • Boglioli

        Boglioli erottuu edukseen monella tavalla ja merkissä yhdistyy italialaisen tyylin monet ominaisuudet. Rentojen pikkutakkien millimetrin tarkkuudella valmistetut yksityiskohdat, sekä vaatteiden täydellinen istuvuus toimivat merkin symboleina.

        Kaikki sai alkunsa 1900-luvun alussa Italiassa Gambaran kylässä, missä perhe Bogliolilla oli pieni räätäli. 1970-luvulla yritys alkoi kasvaa kohti teollisempaa valmistusta ja 1990-luvulla yritys alkoi toden teolla keskittyä siihen mistä yritys tänä päivänä tunnetaan.

    • Tuotearvostelut
    Lisää merkiltä Boglioli

    Boglioli erottuu edukseen monella tavalla ja merkissä yhdistyy italialaisen tyylin monet ominaisuudet. Rentojen pikkutakkien millimetrin tarkkuudella valmistetut yksityiskohdat, sekä vaatteiden täydellinen istuvuus toimivat merkin symboleina.

    Kaikki sai alkunsa 1900-luvun alussa Italiassa Gambaran kylässä, missä perhe Bogliolilla oli pieni räätäli. 1970-luvulla yritys alkoi kasvaa kohti teollisempaa valmistusta ja 1990-luvulla yritys alkoi toden teolla keskittyä siihen mistä yritys tänä päivänä tunnetaan.

    Haluat jatkaa siitä, missä olit?
    Ei, haluan aloittaa alusta
    Kyllä, haluan jatkaa

    Asiakaspalvelu

    Takaisin

    Usein kysytyt kysymykset

    Vastaukset usein kysyttyihin kysymyksiin löytyvät täältä.

    Sähköposti

    [email protected]

    Pyrimme vastaamaan kaikkiin viesteihin arkisin 24 tunnin sisällä.

    4.68/5 1828 Tuotearvostelua

    Kaikki sujui sangen nopeasti sekä mutkattomasti. Teen varmasti lisää ostoksia tarpeen mukaan.

    Kimmo T

    2024-07-22

    Ostaja

    2024-07-11

    Taas jälleen hyvä kokemus Care of Carlilla. Tuotteet tulivat Suomeen erittäin ripeästi ja alennusmyynneistä löytyy aina kaikkea hyvillä hinnoilla!

    Konsta V

    2024-07-22

    Ostaja

    2024-07-11

    Sähköpostiviesteihin vastattiin nopeasti, hyvä ja nopea toimitus, hyvin paketoitu ja paketissa kiva viesti lähettäjältä, tuote kuin kuvattu sivustolla. Jäin tosi tyytyväiseksi ja voin suositella! 

    Sofia J

    2024-07-18

    Ostaja

    2024-07-08

    Upea valikoima, supernopea toimitus! 

    Leena H

    2024-07-18

    Ostaja

    2024-07-09

    Was what I expected, good. Delivery time quite long.

    Jukka

    2024-07-18

    Ostaja

    2024-07-08

    Oikeat tennarit tuli, ja nopeasti, kaikki meni niinkuin pitikin👍

    Jani H

    2024-07-17

    Ostaja

    2024-07-04

    Hyvää ja laadukasta toimintaa.

    Mika G

    2024-07-17

    Ostaja

    2024-07-08

    Nopeaa ja helppoa asiointia!

    Erik A

    2024-07-17

    Ostaja

    2024-07-07

    Nopea kuljetus, parhaiten pakatut tuotteet mitä olen ikinä saanut.

    Eeti T

    2024-07-15

    Ostaja

    2024-07-03

    👍🏽🤘👍🏽🤘👍🏽🤘❤️‍🔥

    octavio j

    2024-07-11

    Ostaja

    2024-07-01

    Nopea toimitus, tuotepakkaus hieno. Hyvä että mukana ohjeet vaihtoon/palautuksiin, meinasin jo lähteä sille tielle, mutta nahkakengät tarvitsivat vain hiukan muotoutua jalkaan.

    Pentti P

    2024-07-10

    Ostaja

    2024-06-26

    Erinomaista toimintaa.

    Harri R

    2024-07-09

    Ostaja

    2024-06-30

    Tennarit saapuivat tosi nopeasti, ja alennuksen kanssa todella hyvä hinta!

    Jarkko T

    2024-07-02

    Ostaja

    2024-06-20

    Todella hyvää palvelua sekä nopeat toimitukset.

    Tommi T

    2024-06-26

    Ostaja

    2024-06-16

    Nopea ja selkeä toimitus. Tuotteet hyvin pakattu ja vastasivat tuotekuvia.

    Niko T

    2024-06-26

    Ostaja

    2024-06-15

    Är alltid supernöjd med produkterna och servicen från Care of Carl. Deras hemsida i Finland bör dock finnas på både finska och svenska - i dagsläget endbart på finska. 

    Robin S

    2024-06-24

    Ostaja

    2024-06-14

    Nopea toimitus, ystävällinen asiakaspalvelu, tilattu tuote laadukas.

    Teemu P

    2024-06-14

    Ostaja

    2024-06-04

    Nopea toimitus, kaikki toimi hyvin. Palautus helppoa.

    Mikko L

    2024-06-12

    Ostaja

    2024-05-31

    Nopea toimitus, laadukkaat tuotteet

    Toni S

    2024-06-10

    Ostaja

    2024-05-29

    Fast delivery, excellent products

    Matti P

    2024-06-06

    Ostaja

    2024-05-27

    Verkkokauppa selkeä ja toimitus nopea 👍

    Nina K

    2024-06-05

    Ostaja

    2024-05-26

    Hyvät ja helppokäyttöiset sivut. Hyvät maksuvaihtoehdot. Supernopea ja tyylikkäästi pakattu toimitus. Laatua!😎

    Kerttu V

    2024-06-03

    Ostaja

    2024-05-23

    Tilaus tuli ajallaan ja sellaisena kuin piti. Kaikki kunnossa.

    Antti R

    2024-06-03

    Ostaja

    2024-05-23

    Tismalleen tilaamani tuote ja nopea toimitus. 5/5.

    Ari M

    2024-05-29

    Ostaja

    2024-05-20

    Erinomainen ja nopea palvelu!

    Matti-Pekka L

    2024-05-27

    Ostaja

    2024-05-16

    Hyvin toimi. 

    Miika Y

    2024-05-27

    Ostaja

    2024-05-16

    Choose your delivery country
    • SE
    • SE
    • DK
    • NO
    • FI
    • DE
    • AT
    • IE
    • NL
    • FR
    • CH
    • ES
    { "SE": { "content": "Välkommen till vår svenska butik. ", "usp_list": [ "Fri frakt över 399 kr", "Fri retur", "1-3 dagars leverans" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_SV.png", "cta": "Välj ditt leveransland", "button_text": "Byt land" }, "IE": { "content": "Welcome to our English store! Here's some specific information for international customers.", "usp_list": [ "Free Delivery From €30", "Free returns", "No customs duties" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_EU.png", "cta": "Choose your delivery country", "button_text": "Change country" }, "DK": { "content": "Velkommen til vores danske butik! Her er nogle specifikke oplysninger for Danmark.", "usp_list": [ "Fri fragt over 299;-", "Fri retur", "1-3 dages levering" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_DK.png", "cta": "Vælg dit leveringsland", "button_text": "Skift land" }, "FI": { "content": "Tervetuloa suomalaiseen kauppaamme! Tässä on tiettyjä tietoja Suomelle.", "usp_list": [ "Ilmainen toimitus yli 30€ tilauksille", "Maksuton palautus", "Toimitusaika 2-5 pv" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_FI.png", "cta": "Valitse toimitusmaasi", "button_text": "Vaihda maata" }, "NL": { "content": "Welkom in onze Nederlandse winkel! Hier is wat specifieke informatie voor Nederland.", "usp_list": [ "Gratis bezorging vanaf €30", "Gratis retour", "Geen inklaringskosten" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_EU.png", "cta": "Kies uw bezorgland", "button_text": "Verander van land" }, "DE": { "content": "Willkommen in unserem deutschen Shop! Hier sind einige spezifische Informationen für Deutschland.", "usp_list": [ "Standardversand frei ab 30 Euro Bestellwert", "Kostenlose Rücksendung", "Keine Zollgebühren" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_DE.png", "cta": "Wählen Sie Ihr Lieferland", "button_text": "Land ändern" }, "AT": { "content": "Willkommen in unserem österreichischen Shop! Hier sind einige spezifische Informationen für Österreich.", "usp_list": [ "Standardversand frei ab 30 Euro Bestellwert", "Kostenlose Rücksendung", "Keine Zollgebühren" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_AT.png", "cta": "Wählen Sie Ihr Lieferland", "button_text": "Land ändern" }, "ES": { "content": "¡Bienvenido a nuestra tienda española! Aquí tienes información específica para España.", "usp_list": [ "Envío gratuito a partir de 30 €", "Devoluciones gratuitas", "Sin derechos de aduana" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_EU.png", "cta": "Elija su país de entrega", "button_text": "Cambiar país" }, "FR": { "content": "Bienvenue dans notre boutique française! Voici des informations spécifiques pour la France.", "usp_list": [ "Livraison gratuite à partir de 30 €", "Retours gratuits", "Pas de frais de douane" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_EU.png", "cta": "Choisissez votre pays de livraison", "button_text": "Changer de pays" }, "IT": { "content": "Benvenuti nel nostro negozio italiano! Ecco alcune informazioni specifiche per l'Italia.", "usp_list": [ "Spedizione gratuita oltre 399 kr", "Reso gratuito", "Nessun dazio doganale" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_EU.png", "cta": "Scegli il tuo paese di consegna", "button_text": "Cambia paese" }, "NO": { "content": "Velkommen til vår norske butikk! Her er litt spesifikk informasjon for Norge.", "usp_list": [ "Fri frakt over 399,-", "Fri retur", "1-4 dagers levering" ], "image": "https://www.careofcarl.com/dokument/bibliotek/Image/Bilder/Hemsida/Footer/country_select_NO.png", "cta": "Velg ditt leveringsland", "button_text": "Bytt land" } }